Telefon
0543 878 79 69
Beylikdüzü
İSTANBUL
E-posta
mimarfarukgungor@gmail.com

Mimari Uygulama

İç tasarım olarak da bilinen mimari uygulama hizmetlerimiz, bir binanın iç dekorasyonu ve tefrişidir. Genel halk, evlerinde veya ofislerinde estetik ve rahat bir ortam yaratmak için profesyonel bir tasarımcı kiralayabilir. Ayrıca mimarlar, mimari uygulamaları kullanarak yeni binalar oluşturabilir ve mevcut alanları yeniden şekillendirebilir. Bir ev mimari bir uygulamadır ve her gün nasıl tasarlandığını ve dekore edildiğini görüyoruz. Kültürümüzün, geleneklerimizin ve yaşam tarzımızın bir parçasıdır. Bir mimari uygulama tasarımına, planlamasına ve uygulamasına bağlı olarak göz kamaştırıcı bir başarı veya göze batan bir uygulama olabilir.

Mimari Uygulama Hizmetleri

Bir ev mimari bir uygulamadır, parçaları birbirini tamamlayacak şekilde dikkatlice planlanmalıdır. Bir evin dış görünüşü, insanların evlerine veya ofislerine girdiklerinde ilk gördükleri şeydir. Binanın içindeki alanın geri kalanı için tonu ayarlar.  Mimarlar, farklı amaçlar için farklı malzemeler planlar. Dış duvarlar, ısı, soğuk ve yağmur gibi sert unsurlara dayanmak için çoğunlukla beton veya tuğladan yapılır. İç duvarlar, ısı tutulmasına izin verdiği için çoğunlukla ahşaptan yapılmıştır. Döşeme malzemeleri de amaca göre çeşitlilik gösterir. Mobilyalar ayrıca mimarlar tarafından dekore ettikleri alanı tamamlayacak şekilde planlanır.

Mimari uygulama firmamız geniş bir kapsam göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. Tüm oda, evinizdeki veya ofisinizdeki diğer odalar ile uyumlu bir bütün oluşturmalıdır. Tasarımcılar ayrıca bir mimari uygulama planlarken mobilyaların birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini de göz önünde bulundururlar.

Mimari Uygulama Hizmetleri Ne İşe Yarar?

İç tasarımda kullanılan renkler, sıradan beyaz veya sarı renklerin yaptığı gibi, insanların zihinsel yetilerini köreltmek yerine geliştiren hoş bir atmosfer yaratmak için uyumlu bir şekilde harmanlanmalıdır. Buna ek olarak, mimarlar, tüm yeni tasarımların yerel yapı yönetmeliklerine uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür, böylece zaman içinde kamu mülküne veya bina sakinlerinin sağlığına zarar vermezler. Firmamız sizlere bu alanda en iyi hizmetleri sunmayı başarıyor.

Mimar, mimari uygulama tasarlayan kişidir. Aynı zamanda hem güzel görünen hem de düzgün işleyen mekânlar yaratabilmeleri için mimari ve iç tasarım hakkında kapsamlı bilgi sahibidir. Birçok ünlü mimar, Sydney Opera Binası veya Buckingham Sarayı gibi mükemmel işçilikleri nedeniyle zamana meydan okuyan binalar tasarlayarak dünyamızın çehresini değiştirdi. Mimarlar, havaalanları, stadyumlar, hükümet binaları ve daha fazlası gibi büyük ölçekli projelerde bir ekibin parçası olarak çalışırlar. Bu projeler birkaç ay veya yıl boyunca birçok aşamayı içerir, bu nedenle mimar olmak kolay değildir.

Mimari Uygulama Firması

Mimari uygulama hizmetlerimiz, binaları için uygulama geliştirmek isteyen firmalara yazılım geliştirme hizmetleri sunan firmalardır. Bu uygulamalar asansörler, güvenlik sistemleri, yangın önleme sistemleri ve bina yönetim sistemleri için uygulamaları içerir. Bu servisler tarafından geliştirilen uygulamalar, bina sahipleri veya yöneticileri tarafından kullanılabilir. Mimari uygulama hizmetlerinin temel amacı, binalardaki insanlar için hayatı kolaylaştırmaktır.

Mimari uygulama hizmetlerimiz, bir şirketin hazır yazılımlar kullanarak hızlı ve ucuz bir şekilde uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Şirketler, bir bina için bir uygulama geliştirmek istiyorlarsa bir programcı ekibi kiralamak zorunda değiller. Bunun yerine seçtikleri mimari uygulama hizmetinden hazır yazılım paketlerini kullanabilirler. Bu, uygulamalarını geliştirirken şirkete para ve zaman kazandırır. Bu hizmetlerden bazıları, askeri veya devlet kurumları için kurumsal yazılım veya donanım uygulamaları gibi belirli yazılım geliştirme alanlarında uzmanlaşmıştır. Bir mimari uygulama servisi tarafından geliştirilen uygulamalar, kullanıldığı binaya özeldir.

Mimari Uygulama Şirketi

Mimari uygulama tasarlarken değişen ihtiyaçlara sahip hem ticari hem de konut binalarında çalışır. Ayrıca geliştiriciler ve UI tasarımcıları gibi programcılarla karşılaştırıldığında farklı becerilere sahiptirler. Mimarlar, binaların iklimi, gürültü kirliliğini ve sürdürülebilirliği nasıl etkilediği hakkında bilgi sahibidir. Binanın iç mekânlarını kullanırken bina sakinlerinin konfor seviyelerini etkileyen her şey dahildir.

Mimarlar, sağlık tesisleri ve havaalanları gibi farklı bina türlerini anlamalı, böylece bu binalar için kötü veya gürültülü koşullarda uygun kullanıcı arayüzleri tasarlayabilmelidir. Mimari uygulama açısından mimarlar, stadyumlardan benzin istasyonlarına ve özel evlere kadar çok çeşitli bina ve yapılar üzerinde çalışırlar, bu nedenle bu yapılar için uygulamalar tasarlarken birçok fırsata sahiptirler.

Mimari Uygulama Hizmetleri Faydaları Nelerdir?

Mimari uygulama hizmetleri, okullar, hastaneler gibi her türlü bina üzerinde çalışabilir. Ofisler, konut daireleri, ticari işletmeler ve endüstriyel fabrikalar. Uygulama hizmetleri ayrıca avlu veya plaza gibi hem iç hem de dış mekânlarda veya fuarlar, festivaller veya etkinlikler gibi geçici yapıların altında çalışabilir.

Mimaride matematik ve geometrik kavramların tasarıma uygulanmasına mimari tasarım denir. Mimarlar, şaşırtıcı yapılar yaratmak için binlerce yıldır matematiği kullandılar. Sütunların boyutunu, kemerlerin şeklini ve bir merdivendeki basamak sayısını belirlemek için formüller kullanırlar. Ayrıca bir binanın yapısındaki noktalar ve açılar arasındaki mesafeyi belirlemek için hesaplamaları kullanırlar. Ek olarak, mimarlar kentsel alanları planlarken ve kasabaları tasarlarken matematiği kullanırlar.

Mimari Uygulama Antik Yapı Hizmetleri

Firmamız sizlere antik Yunan mimarisi hizmetlerini uygulamalar kapsamında sunar. Antik Yunanistan’da Yunan mimarlar, Öklid geometrisi olarakta adlandırılan düz kenar geometrisini kullanarak binalar için kat planları çizerdi. Yunan mimarisi, bir yapı tasarlarken büyük ölçüde matematiksel oranlara dayanıyordu. Mimarlar, Pisagor teoremine dayalı yapılar tasarlarken Yunan ölçü birimlerini kullandılar. Bu teorem, bir karenin dört eşit kenarı olduğunu ve bir dairenin iki eşit kenarı olduğunu belirtir.

Oradan mimarlar, düz kenar geometrisini kullanarak bir binanın uzunluğunu, genişliğini, yüksekliğini ve açısını hesaplayabilirler. Ayrıca, üçgen geometri veya kafes geometri olarak da adlandırılan zirve geometrisini kullanarak bir mimarın binayı tasarlamak için kaç adım tırmanması gerektiğini hesaplayabilirler. Eski bir Yunan yapısını tasarlamak için önemli matematik ve geometrik kavramlar bilgisi gerekiyordu. Firmamız sizlere en modern tarihi antik mimari hizmetlerini sunmayı başarıyor. Böylelikle sizlere antik mimariyle buluşturuyoruz.

Mimari Uygulama Hizmetleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Mimari uygulama özelinde mimarların matematiği uyguladıkları bir başka yol da tasarımlarındaki noktalar arasındaki mesafeleri hesaplamak için denklemleri kullanmaktır. Örneğin, eski bir Mısırlı mimar, surlarındaki iki nokta arasındaki mesafeyi hesaplamak için bir denklem kullanırdı. Bu iki nokta arasındaki mesafe, surlarının uzunluğu kadar olacaktı. Bu da onun normalde yapabileceğinden daha uzun bir yapı inşa etmesine izin verecekti. Mısır’daki bazı yapılar 55 metreden yüksekti! Bu mimarlar matematik, mühendislik becerileri ve ölçme tekniklerini uygulayarak bugün hala var olan inanılmaz yapılar yaratmayı başardılar.

Mimari Uygulama Personellerimiz Nasıl Çalışıyor?

Mimarlar, belirli bir topluluğun ihtiyaçlarına uyacak şekilde binaları ve diğer yapıları tasarlar. Mimarlar, benzersiz tasarımlar yaratmak için modern teknolojinin bilgisini kullanır. Yaşamak, çalışmak ve oyun oynamak için güzel yerler yaratmak için diğer mühendisler, iç mimarlar ve şehir planlamacılarıyla birlikte çalışırlar. Mimarlar, mekânların insanların duygu ve duygularıyla nasıl etkileşime girdiği konusunda derin bir anlayışa sahiptir. Bu bilgiyi, bir mekânın estetik değerini arttırırken insanların deneyimlerini zenginleştiren tasarım öğelerini projelerine dahil etmek için kullanırlar.

Modern bir mimar, bir binayı sıfırdan tasarlayabilir veya projenin estetik unsurlarını önceden planlamaya yardımcı olan bir tasarımcıyla çalışabilir. Bina restorasyonu veya koruma işlerinde uzman mimarlar genellikle tarihçiler ve konservatörlerle yakın çalışırlar, böylece eski binaları tarihi değerini çok fazla değiştirmeden orijinal hallerine geri getirebilirler. Mimari projeler büyük veya küçük olabilir; İster sadece planlama ister tasarım artı uygulama içeriyor olsun, bir mimarın fikirlerini müşterilerine açık bir şekilde sunabilmesi için iyi iletişim becerilerine sahip olması gerekir.

 

 

Eski Yapı Hizmetlerimiz

Eski Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Restorasyon
Konservasyon
Tarihi Bina Bakım Onarım
Çelik Konstrüksiyon İşleri
Ahşap Bina Restorasyonu
Ahşap İşleri
Proje Tasarım İşleri
Araştırma Raspası
Kumlama

Yeni Yapı Hizmetlerimiz

Yeni Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Boya İşleri
İnce ve Kaba Sıva
Dış Cephe Yalıtım
Havuz Yapımı
Peyzaj
Sulama
Seramik
Mutfak Yenileme
Banyo WC Yenileme
Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri
Tadilat Onarım İşleri
Çelik İşleri
Demir İşleri
Mimarlık Hizmetleri
Proje ve Tasarım
Mimari Uygulama
Ahşap İşleri
Hemen ara