Telefon
0543 878 79 69
Beylikdüzü
İSTANBUL
E-posta
mimarfarukgungor@gmail.com

İnce ve Kaba Sıva

İnce ve kaba sıva, güzel iç tasarımlar oluşturmak için kullanılan iki tür sıva işidir. Geçirgen ve geçirimsiz sıva işleri sırasıyla ince ve kaba sıva kullanılarak yapılır. Duvarlar, tavanlar, zeminler ve dekoratif tasarımlar gibi evin farklı alanlarında ince ve kaba sıva kullanılmaktadır. İnce sıva işi, mermer veya kireçtaşı görünümünü verirken, kaba, tıknaz bir görünüme sahip olma eğilimindedir. İlginç iç tasarımlar oluşturmak için ince ve kaba sıva uygulaması yapılır.

Firmamız sizlere ince ve kaba sıva alanında en iyi hizmetleri sunmayı başarıyor. Mimari dekorasyon alanında en çok tercih edilen ve ilgi gören firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyoruz. Sizlere sunmuş olduğumuz birinci sınıf hizmetlerle sektörün en çok tercih edilen firması olarak aktif bir konumda yer alıyoruz. Uluslararası standartlarda çalışarak sizlere sanat, ev dekorasyonu, heykel yapımı gibi birçok alanda hizmet sunmayı başarıyoruz. Bizimle irtibata geçerek hizmetlerimizde fonksiyonel koşullarda yararlanma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

İnce ve Kaba Sıva Hizmetlerimiz

Firmamız İnce ve kaba sıva kalitesini sizlere en iyi koşullarda vadeden aktif pozisyonda faaliyet gösteren bir kurumdur. Kurumsal temelli bir firmadan hizmetler almak istiyorsanız tercihinizi her daim bizden yana kullanmanız gerekiyor. Kaliteli bir hizmet deneyiminden yararlanmak isteyenlere firmamız en iyi hizmetleri sunmayı başaran merkeziyetçi bir hizmet olanağını sizlere sunuyor. Fonksiyonel temelli bir kurum olarak her alanda sizlere en iyiyi sunmayı başarıyoruz.

Projenin karmaşıklığına bağlı olarak ince ve kaba sıva işleri fırça veya mala kullanılarak yapılır. Duvar kâğıdı, şablon, mozaikleme, dağlama ve oyma gibi dekoratif amaçlı ince sıva işleri ince tabakalar halinde uygulanır. Kaba sıva, heykel, resim, yazı ve mobilya yapımında olduğu gibi sanatsal bir etki yaratmak için kullanılır. Kaba sıva ile oluşturulan heykeller, ince detaylar olmadan kalın katmanlar halinde yapıldığından genellikle ağır bir görünüme sahiptir. İnce ve kaba sıva ile yapılan sanatsal projeler, başarılı bir şekilde tamamlamak için yetenekli ustalar gerektirdiğinden maliyetli olma eğilimindedir.

İnce ve Kaba Sıva Firması Hizmetleri

İnce ve kaba sıva, taş veya mermer dokuları andıran tıknaz bir görünüme sahip olduğu için duvar kâğıtları veya diğer süslemeler için bir taban olarak da kullanılabilir. Aynısı, taş veya ahşap dokulara benzer ağır bir görünüme sahip olduğundan, kaba sıvalarla yapılan mobilyalar için de geçerlidir.

İnce ve kaba sıva, iç mekân tasarımları oluşturmanın yanı sıra, duvarlara ve tavanlara aynı şekilde sağlamlık kazandırdığı için inşaatta da kullanılabilir. Alçı işleri, inşaat amaçlı kullanılan diğer malzemelere kıyasla düşük bakım gereksinimleri nedeniyle evlerde düzenli olarak yapılır.

İnce ve Kaba Sıva Hizmetlerimizin Kalitesi

İnce ve kaba sıva inşaatta kullanılan yapı malzemeleri ve hizmetleridir. Her evin inşa edilmesi için inşaat malzemeleri ve hizmetleri gerekir. İnşaat malzemeleri ve hizmetleri bir ev inşa etmek için gereklidir. Ayrıca evler, tasarımlarına göre ahşap, tuğla, taş veya beton gibi farklı malzemeler kullanılarak inşa edilir. Evleri daha güzel, lüks ve konforlu hale getirmek için inşaat sürecinde çeşitli inşaat malzemeleri ve hizmetleri kullanılmalıdır. Klasik mimarlık geleneğine göre, bir binanın görünümü mimari ifadenin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, inşaatçılar evlerinin güzelliğini arttırmak için çeşitli inşaat hizmetlerini kullanırlar.

 

 

İnce ve Kaba Sıva Şirketi

İnce ve kaba sıva inşaatta kullanılan yapı malzemeleri ve hizmetleridir. Her evin inşa edilmesi için inşaat malzemeleri ve hizmetleri gerekir. İnşaat malzemeleri ve hizmetleri bir ev inşa etmek için gereklidir. Ayrıca evler, tasarımlarına göre ahşap, tuğla, taş veya beton gibi farklı malzemeler kullanılarak inşa edilir. Evleri daha güzel, lüks ve konforlu hale getirmek için inşaat sürecinde çeşitli inşaat malzemeleri ve hizmetleri kullanılmalıdır.

Klasik mimarlık geleneğine göre, bir binanın görünümü mimari ifadenin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, inşaatçılar evlerinin güzelliğini arttırmak için çeşitli inşaat hizmetlerini kullanırlar. Örneğin; Bir evin dış veya iç mekânlarına güzel süs pervazları eklenebilir. Mimarlar da evleri için birbirini uyumlu bir şekilde tamamlayan çekici boya renkleri seçerek sıcak bir estetik görünüm yaratıyor.

İnce ve Kaba Sıva Tasarımı

İnce ve kaba sıva özelinde bir evin görünümü, sahibinin mali durumunun keskin bir göstergesidir, çünkü varlıklı insanlar, daha ucuz muadillerinin mülklerine kıyasla daha iyi iç kaplamalara sahip daha iyi görünümlü evler alabilirler. Görünüm, mahalle özellikleri için bir gösterge olarak da kullanılabilir. İyi tasarlanmış evler fakir ama bakımlı ev sahiplerine ait olabilirken, kötü tasarlanmış olanlar daha zengin ama dağınık ev sahiplerine ait olabilir

İnce sıva, sanat eseri üretiminde kullanılan bir malzemedir. En yaygın üç ince sıva alçı, kaymaktaşı ve mermerdir. İnce sıva, çeşitli şekil ve boyutlarda heykeller, kabartmalar ve miketler oluşturmak için kullanılır. İnce sıva ayrıca yaldız için ve ahşap veya taş gibi diğer malzemeler için bir temel olarak kullanılır. İnce sıvanın rengi, yapıldığı taşın kökenine göre değişir.

İnce ve Kaba Sıva Hizmetleri Neden Tercih Ediliyor?

İnce sıva, suda çözünür bir maddenin toz halindeki kireçtaşı veya alçıtaşı ile karıştırılmasıyla elde edilir. Farklı formlarda kalıplanabilir ve daha sonra yüksek bir parlaklığa cilalanmadan önce istenen rengi vermek için boyanabilir. İnce sıva da kaba bırakılabilir, böylece sanatçılar daha sonra istedikleri efekti elde etmek için kat boya uygulayabilirler. İnce sıva kalsit, dolomit, aragonit, olitik kalker, kalsiyum karbonat ve diğer karbonat olmayan kalker çeşitlerinden yapılabilir. Bazı ince sıvalar kirecin yanı sıra kil içerir veya hiç kireç içermez.

İnce ve Kaba Sıva Hizmetleri Nerelerde Kullanılıyor?

Kaba sıva, yeni sanat eserleri üretmek için gerekli incelikten yoksun olduğundan, esas olarak onarım ve restorasyon projelerinde kullanılan ince sıvanın daha ucuz bir versiyonudur. Toz haline getirilmiş taşın suda çözünür Portland çimentosu ile karıştırılması ve ardından tutarlı sonuçlar elde etmek için basınç uygulanmasıyla üretilir.

Kaba sıva ile oluşturulan heykellerde, daha sonra çatlaklar ortaya çıkmadan güçlü ancak istikrarlı heykeller oluşturmak için gereken incelikten yoksun olduklarından, genellikle görünür çatlaklar vardır. Kaba sıva, yapısında öğütülmüş taş parçacıklarının varlığından dolayı kahverengi olma eğilimindedir.

Belirli bir sanat eseri için hangi tür sıvanın gerekli olduğunu belirlemek için genellikle yetenekli bir sanatçı gerekir, çünkü hem ince hem de kaba sıvalar çok farklı sonuçlar verir. Nesnelere uygulandığında sonuçlanma aşaması oluşur.

Örneğin, ince mermer son derece keskin detaylar üretirken, kaba kireçtaşı, kaba yapısı nedeniyle nesnelerinde daha fazla harmanlanmış detaylar üretir. Firmamız sizlere bu alanda en iyi hizmetler birinci sınıf olanaklar dahilinde sunmayı başarıyor, birinci sınıf bütüncül kalite bir firma olarak her alanda hizmetler sumayı başarıyoruz.

İnce ve kaba sıva yaygın olarak kullanılan malzemelerdir. Yüzeylere nasıl uygulandıklarına ve boyandıklarına bağlı olarak çeşitli şekil ve boyutlarda heykel, rölyef ve kalıpların oluşturulmasında benzer etkiler ürettikleri için sanat üretimidir. Yetenekli bir sanatçının yaratıcılığı, hangi tür malzemenin sanatsal hedeflerine en iyi şekilde hizmet edeceğini belirlerken önemli bir rol oynar, böylece sırasıyla mermer veya kireçtaşı gibi farklı sıva türleri kullanılarak benzersiz heykeller oluşturulabilir.

 

 

Eski Yapı Hizmetlerimiz

Eski Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Restorasyon
Konservasyon
Tarihi Bina Bakım Onarım
Çelik Konstrüksiyon İşleri
Ahşap Bina Restorasyonu
Ahşap İşleri
Proje Tasarım İşleri
Araştırma Raspası
Kumlama

Yeni Yapı Hizmetlerimiz

Yeni Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Boya İşleri
İnce ve Kaba Sıva
Dış Cephe Yalıtım
Havuz Yapımı
Peyzaj
Sulama
Seramik
Mutfak Yenileme
Banyo WC Yenileme
Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri
Tadilat Onarım İşleri
Çelik İşleri
Demir İşleri
Mimarlık Hizmetleri
Proje ve Tasarım
Mimari Uygulama
Ahşap İşleri
Hemen ara