Telefon
0543 878 79 69
Beylikdüzü
İSTANBUL
E-posta
mimarfarukgungor@gmail.com

Banyo WC Yenileme Hizmeti Nedir?

 

Banyo ve tuvaletlerde A’dan Z’ye tüm banyo ve tuvalet tadilat işlemlerinin tamamlanarak eksiksiz bir şekilde ve kullanılabilir bir halde ev sahibine teslim edilmesine anahtar teslim banyo WC yenileme hizmeti denir. Ev sahibi ayrı ayrı uğraşmaya vakti yoksa ve ek bir masraf yapmayı istemiyorsa bu yöntemi kullanmayı tercih edebilir.

Banyo ve tuvaletler ıslak zemin olmalarından dolayı paslanma, çürüme ve deformelere oldukça müsait alanlardır. Dolayısıyla, belli bir süre kullandıktan sonra tadilat yapılması gerekebilir ya da çürüme, paslanma olmasa dahi aynı tarzda eşyaları ve dolapları kullanmak zamanla sıkıcı hale gelebilir. Özellikle son dönemde gelişen yeni teknolojilerle geliştirilmiş ve başarılı mimarların tasarladığı kalebodur, fayans ve banyo tasarımları ilgi çekici hale gelebilir.

Banyo WC Yenileme Fiyatları

Banyo ve tuvaletlerin tadilatı için standart bir fiyat belirlemek doğru değildir.  Çoğunlukla tadilat yapılacak banyonun alanına göre ve yapılacak tadilatın durumuna göre bir maliyet çıkarılmaktadır. Tadilat yapılacak alanın büyüklüğü, kullanılacak malzeme kalitesi, banyonun kısmi ya da tamamının tadilat görmesi gibi seçenekler banyo WC yenileme hizmetlerinde alınan ölçütlerdir.

Bu tadilatlar öncesinde mutlaka ücretsiz keşif yapılarak ön bir değerlendirme yapılır. Bu şekilde müşteriye ortalama bir maliyet çıkarılabilir. Küçük ya da büyük fark etmeksizin tüm banyo ve tuvaletlerinizi uygun fiyat garantisi ve kolay ödeme alternatifleri ile yeniletebilir ve garantili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif Ve Projelendirme Nasıl Yapılır?

Banyo WC yenilemeye karar verdiğiniz zaman öncelikle ücretsiz keşif için gelen firmamız çalışanları yapılacak işlemler ve kullanılacak malzemeler ve ayrıca müşterinin talepleri ve istekleri değerlendirilerek ortalama bir maliyet çıkarırlar. Sunulan teklif müşteri tarafından kabul görürse sırasıyla şu adımlar uygulanır:

 • Ücretsiz keşif
 • Konsept seçimi
 • Proje hazırlanması
 • Ölçülendirme
 • Malzeme, renk ve boya seçimi
 • Banyo ve duşakabin seçimi
 • Banyo küveti seçimi
 • Banyo dolaplarının seçimi
 • Lavabo seçimi
 • Fayansların ve seramiklerin seçilip karar verilmesi
 • Tavan ve asma tavan seçilerek aydınlatma şekline karar verilmesi

Banyo WC Yenileme Aşamaları Nelerdir?

Banyo ve tuvaletlerin tadilatında keşif ve projelendirmeden sonra yıkım ve hafriyatla işe başlanır. Bazen tadilat yapımı sırasında çok yıkım yapmadan da tadilat ve yenileme gerçekleştirilebilir. Genel olarak, banyo WC yenileme işlemleri sırasıyla şu şekildedir:

 • Fayansların ve diğer malzemelerin kırım işlemlerinin ardından hafriyatın çıkarılması
 • Tesisat sisteminin değiştirilerek yenilenmesi
 • Tadilat planlamasında hesaplandığı şekilde beton dökme ve sıva işlemlerinin yapılması
 • Yeni seçilen kaplama ve fayansların montajının yapılması
 • Dolap ve diğer eşyaların yerlerine yerleştirilmesi
 • Boya ve badana işlemlerinin yapılması ve ardından genel temizliği
 • Sıhhi tesisat montajı
 • Elektrik tesisatının montajı ve düzenlenmesi

Olarak sayılabilir. Bazen bunlara ilave olarak farklı işler de eklenebilir. Banyo ve tuvaletin birleşik ya da ayrı olması maliyetin çıkarılmasında etkilidir. Banyo ve tuvalet bir aradaysa ve alan küçükse tadilat kısa sürede tamamlanır. Ancak, banyonun büyük olması ve komple değişim yapılması durumunda yenileme süreci biraz uzayabilir.

Banyo WC Yenilemede Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlerimizde önemli bir yere sahip olan banyo ve tuvaletler aynı zamanda hijyenik olması gereken yerlerdendir. Sürekli su ile temas halinde olan bu mekânların içinde yer alan eşyalar da kısa sürede çürümeye ve paslanmaya müsaittir. Duş sistemleri de sık kullanımdan dolayı çabuk bozulur.  Bu yüzden banyo WC yenileme işlemleri daha sık gerekebilir.

Yıllar içinde eskiyen ve bozulan banyolarınızın ve tuvaletlerinizin yenilenmesini düşünüyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki tadilatta doğru malzeme kullanmaktır. Ancak alanında uzman kişiler size ve banyolarınıza uygun çözümler bulacaktır. Sorun yaşamadan banyolarınızın yepyeni ve tertemiz olmasını istiyorsanız işinde profesyonel usta ellere emanet etmeli ve malzeme seçiminde de destek alınmalıdır.

Bir diğer önemli nokta, doğru bir planlama ve öncelik sırasıdır. Bu aşama doğru yönetilmezse süreç uzayabilir. Banyo WC yenilemesi yapılırken önce teknik eksiklikler giderilir ve ardından dekorasyon aşamasına geçilir. Bu sıranın atlanmadan doğru ilerlemesi profesyonellik gerektirir. Banyo ve tuvaletlerinizi yeniletirken dikkat edeceğiniz hususlardan biri de, profesyonel uzman bir ekip ile çalışmaktır. Burada firma seçimine dikkat etmek gerekir.

Banyo WC Yenilemede Klozet Yeri Değiştirilebilir Mi?

Banyolarda klozet kullanırken belki de en çok yaşanan problemlerden biri klozetin yerinden memnun olmamaktır. Eğer evi ikinci el olarak aldıysanız klozet yerini seçme şansınız yok. Ya da evi aldığınızda yenilettiğiniz banyodan veya klozetin yerinden sıkılmış olabilirsiniz hatta belki de yanlış karar vererek klozeti yanlış bir yere koydurmuş olabilir ve bu yüzden banyonun kullanım alanı doğru biçimlendirilmemiş olabilir.

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda banyo WC yenileme artık evinizde şart olmuş olabilir. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki, banyoda klozetin yerini değiştirmek zordur ancak imkânsız değildir. Aynı zamanda ustalık gerektiren de bir iştir. Kırma, dökme ve yeniden konumlandırma işlemleri sırasıyla ve sağlam bir şekilde oluşturulmalıdır. Bir profesyonel öncelikle klozetin tamamıyla yerini değiştirmeden önce yönünü değiştirmeyi denemelidir. Kırıp dökmeye gerek kalmadan ve daha az bir maliyetle bu iş kurtarılabilir.

Banyo WC Yenileme Yaptırmanın Avantajları

Banyo WC yenileme ile birçok avantaj sağlayabilirsiniz. Bu avantajlar:

Banyonuzun işlevselliği ve verimliliği artmış olur. Yenilenmiş ve son teknoloji ürünlerin kullanıldığı banyolarda ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir kullanım ve alan elde edebilirsiniz. Eşyaların kullanımı konusunda daha kolay bir erişim sağlayabilirsiniz. Yenilenmiş ve güncellenmiş banyo özellikleri ile daha modern ve estetik bir banyo ve WC sahibi olabilirsiniz. Güncel görünüm ve kullanım kolaylığı ve yenilenmiş eşyalarla banyonuz daha hijyenik bir kullanım sunar. Banyo ve tuvaletlerinizi yenilettiğiniz zaman banyonuzda oluşan ya da ilerde oluşabilecek maliyetleri azaltmış olursunuz.

 • Banyo ve tuvaletlerinizi yenileterek evinize değer katmış olursunuz ve kendinize de kaliteli bir yaşam alanı oluşturursunuz.
 • Banyolarınızın tadilatı sırasında doğru ve kaliteli bir malzeme seçerek evinizin ısınmasından temizliğine konfor sağlarsınız.
 • Döşeme türleri ve evinize en uygun olan döşeme şeklini seçerek rahat ve pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Banyo WC yenileme yaptırırken en önemli bir diğer unsur zamanla aşınan yerlerin temizliğe engel oluşturması, altına su kaçırarak sızdırması, böcek ve haşerelerin üremesi gibi sorunlara yol açtığından yenilendikten sonra bu konularda rahata kavuşabilirsiniz. Geniş banyo zeminleri için parke mükemmel bir çözüm olabilir ve banyolarınıza sıcak bir tarz katabilirsiniz.
 • Banyo WC yenileme yaptırmanın güvenlik açısından da önemi büyüktür. Banyolar ıslak zeminler olduğu için uzun yıllar kullanım sonucu elektrik tesisatı ve prizleriyle ilgili kaçak vb. sorunlara neden olabilir. Yenileme sonrasında elektrik sistemi de elden geçeceği için bu konuda da içiniz rahat edecektir.
 • Günümüzde banyo ve tuvalet tadilat ve yenileme işlemleri teknolojiden faydalanılarak yapıldığı için her aşaması planlanırken sizlere daha çözüm odaklı tadilat ve dekorasyon işlemleri sağlanır. Bu da, belki de yanlış konumlandırılmış tüm banyo içinin elden geçirilerek yepyeni alanlar yaratılmasına yol açacaktır.
 • Banyonuz ve tuvaletiniz kazandığı yeni görünüm ile sizlerin çok daha huzurlu ve mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Firmamızdan tüm banyo ve tuvaletlerinizin tadilatı ve yenilenmesi konularında hizmet alabilir veya bizlere danışabilirsiniz.

 

 

 

 

Eski Yapı Hizmetlerimiz

Eski Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Restorasyon
Konservasyon
Tarihi Bina Bakım Onarım
Çelik Konstrüksiyon İşleri
Ahşap Bina Restorasyonu
Ahşap İşleri
Proje Tasarım İşleri
Araştırma Raspası
Kumlama

Yeni Yapı Hizmetlerimiz

Yeni Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Boya İşleri
İnce ve Kaba Sıva
Dış Cephe Yalıtım
Havuz Yapımı
Peyzaj
Sulama
Seramik
Mutfak Yenileme
Banyo WC Yenileme
Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri
Tadilat Onarım İşleri
Çelik İşleri
Demir İşleri
Mimarlık Hizmetleri
Proje ve Tasarım
Mimari Uygulama
Ahşap İşleri
Hemen ara