Telefon
0543 878 79 69
Beylikdüzü
İSTANBUL
E-posta
mimarfarukgungor@gmail.com

Ahşap Bina Restorasyonu

Firmamız sizlere hizmet sektörü kapsamında ahşap bina restorasyonu hizmetleri sunuyor. Sizlere sunmuş olduğumuz birinci sınıf hizmetlerle sektörde en çok tercih edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyoruz. Firmamızdan alacağınız bütün hizmetler profesyonel olanaklar dahilinde gerçekleşen hizmetler bütünü olarak tanınıyor. Sizlere kaliteli bir hizmet olanağını üst seviye standartlar dahilinde sunmayı başarıyoruz.

Fonksiyonel temelli bir firmadan hizmetler almak istiyorsanız sizlere bu alanda kurumsal çaplı hizmetler sunmayı başarıyoruz. Firmamız hizmet sektörü kapsamında sizlere en geniş standartlardaki hizmetleri sunmayı başaran bir kurum olarak tanınıyor. Sınırsız bir hizmetten yararlanmak isteyenlerin günümüzdeki ilk tercihi firmamız olarak ön planda rol oynuyor. Sizlere nitelikli bir hizmet olanağı sunuyoruz. Sizlere en profesyonel ahşap bina restorasyonu hizmetlerini sunmaktayız.

Ahşap Bina Restorasyonu Hizmetleri Nelerdir?

Kaliteli hizmetler kapsamında gerçekleştirilen hizmetlerden birisi de ahşap bina restorasyonu hizmetleri olarak ön plana çıkmaktadır. Ahşap bir binanın restorasyonu söz konusu olduğunda birçok zorluk vardır. Tamamlanması çok zaman ve beceri gerektiren emek yoğun bir süreçtir. Ancak, ahşap binaları restore etmenin faydaları, zorluklarından çok daha ağır basmaktadır. Aslında, ahşap binaları restore etmek artık birçok ülkede büyük bir harekettir.

Birçok ülke, çevre dostu özellikleri nedeniyle ahşap binaları restore etmeye başlamıştır. Binayı restore etmek için kullanılan malzemeler genellikle yerel kaynaklı ve sürdürülebilir. Restorasyon işlemi tipik olarak eski boyayı veya duvar kâğıdını çıkarmak için zımparalama ve diğer teknikleri içerir. Daha sonra bina çevre dostu ürünler kullanılarak orijinal rengine boyanır veya boyanır. İç mekân, yeni mobilyalar ve demirbaşlarla restore edilebilir veya yapıldığı zamanki gibi muhafaza edilebilir. Tüm bu çalışmalar, günümüzde konut veya iş alanı olarak kullanılabilecek güzel, otantik bir yapı ortaya çıkarıyor.

Ahşap Bina Restorasyonu Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Bir ahşap bina restorasyon firması, eski yapıları eski ihtişamına kavuşturuyor. Ahşabın zamanla yaşlanması ve bozulması nedeniyle bu zor olabilir. Bir ahşap bina restorasyon firması, eski binaları eski haline döndürmek için modern teknoloji ve uzmanlığı kullanır. Ayrıca eski binaları potansiyel olarak tehlikeli yapısal bozulmalardan kurtarabilir. Firmamız sizlere ahşap bina restorasyonu hizmetleri sunuyor.

Eski yapıların yeniden hayata döndürülmesi için ahşap bir bina restorasyon firması şarttır. Tüm eski yapıların geçmişten miras kalan sorunları vardır; bu binaları yeniden hayata döndürmek uzman yardımı gerektirir. Restorasyon firmaları eski evleri stabilize edebilir, onları kod haline getirebilir ve daha sonra ev veya iş yeri olarak satabilir. Ayrıca, restorasyon sürecini engelliyorsa bir binayı yıkabilirler. Bazı restorasyon firmaları tarihi koruma konusunda uzmanlaşmıştır ve restorasyon yoluyla tarihi yerlerin korunmasına yardımcı olabilir.

Ahşap Bina Restorasyonu Firması

Ahşap restorasyon firması, marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli hizmetler sunmaktadır. Projelerde genellikle mimarlar ve inşaatçılar ile yakın çalışırlar, böylece eski yapıları doğru bir şekilde restore edebilirler. Çoğu restorasyon firması, işi kolaylaştıran elektrikli testereler ve öğütücüler gibi özel ekipmanlarla da donatılmıştır. Eski bir binayı hayata döndürürken taş temel stabilizasyonu gibi modern inşaat yöntemlerini de kullanabilirler. Ahşap bina restorasyonu konusunda sizlere sınırsız olanaklarda hizmetler sunuyoruz.

Eski yapıların yeniden hayata döndürülmesi için ahşap bir bina restorasyon firması şarttır. Yapısal bozulma, eski binaları tehlikeli yapısal arızalara eğilimli hale getirir – bu nedenle eski yapıları yeni hayata döndürmek için bir ahşap bina restorasyon firması gereklidir. Eski binalar, özellikle artık içlerinde güvenlik güncellemeleri olmadığında, mevcut güvenlik standartlarını karşılamama eğilimindedir. Bir ahşap bina restorasyon firması, eski binaları korumak için mimarlar ve inşaatçılar ile çalışır ve yeni yapıların mevcut güvenlik standartlarına uymasını sağlar.

Ahşap Bina Restorasyonu Şirketi

Bir ahşap bina restorasyon şirketi, eski ahşap binaların güzelliğini restore edebilir ve onları daha konforlu ve güvenli hale getirebilir. Bir binayı eski haline getirirken, şirket yıllar içinde yapılan değişiklikleri dikkate almalıdır. Bir ahşap bina restorasyon firması, mimarlar, mühendisler ve tarihi koruma uzmanları ile çalışarak, yapının tarihi özelliklerini olumsuz etkilemeden binanızı restore edebilir. Bir restorasyon şirketi ile çalışmak, binanızı korurken yapısal riskleri ortadan kaldırır. Firmamızdan ahşap bina restorasyonu hizmetleri satın alabilirsiniz.

Bir ahşap bina restorasyon şirketi, eski bir ahşap binayı orijinal durumuna geri getirmenize yardımcı olabilir. Şirketin yetenekli restorasyon uzmanları, yapınızın sağlığını değerlendirebilir ve onu korumak için önerilerde bulunabilir. Hasarınızın niteliğine bağlı olarak, bazı onarımlar diğerlerinden daha kolay olabilir. Örneğin, uğraşmanız gereken su hasarı varsa, bir ahşap bina restorasyon şirketi, yapınızın hasarlı veya eksik parçalarının değiştirilmesini önerebilir.

Ahşap Bina Restorasyonu Yöntemleri Nelerdir?

Gelecekte daha fazla su hasarını önlemek için beton veya fiber çimento gibi su yalıtım malzemeleri de kurabilirler. Bir ahşap bina restorasyon şirketi, binanızın hasarlı kısımlarını onarmaya ek olarak, korozyonu önleyerek ve yapınızın ahşap işlerinden nemi uzak tutarak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Firmamız sizlere her alanda ahşap bina restorasyonu hizmetleri sunuyor.

Bir ahşap bina restorasyon şirketi, cereyanlı alanlarda hava akışını iyileştirerek ve çürümüş ahşap işleri sağlıklı ahşap çeşitleriyle değiştirerek eski ahşap binanızı daha konforlu ve güvenli hale getirebilir. Havayı pencerelerden veya duvar boşluklarına monte edilen havalandırmalardan filtreleyen havalandırma sistemleri, ısıtılmayan odalarda hava akışını iyileştirir ve enerji verimliliğini artırır.

Ayrıca çürümüş ahşap işleri, eski parçalar kadar çabuk çürümeyen sağlıklı ahşap çeşitleriyle değiştirmek isteyeceksiniz. Ek olarak, kış aylarında pencerelerin altına ısı bandı yerleştirmek, eski yapıda yaşayan kiracılar için ısıtma maliyetlerini önemli ölçüde artırmadan pencereleri sıcak tutar. Sizlere ahşap bina restorasyonu alanında hizmetler sunmayı başarıyoruz.

Eski pencere çerçeveleri ayrıca kış mevsiminde hava koşullarında eğilme eğilimindedir ve bu da güvenli bir şekilde açılmasını veya kapanmasını zorlaştırır. Eğri pencere çerçevelerinin güvenli ancak hafif alüminyum çerçevelerle değiştirilmesi havalandırmayı iyileştirirken yakındaki sitelerde gece inşaat çalışmaları sırasında gürültüyü azaltır.

Ahşap Bina Restorasyonu Faydaları Nelerdir?

Ahşap binaları yıkmak yerine restore etmenin birçok avantajı vardır. Bu avantajlar arasında geçmişin mirasının korunması, hava kirliliğinin azaltılması ve ustalara istihdam olanakları sağlanması sayılabilir. Ahşap bir binayı restore etmek için bir restorasyon firmasının bunu yapmak için uygun araçlara ve eğitime sahip olması gerekir. Ayrıca yapıları daha fazla zarar vermeden nasıl restore edeceklerini de anlamaları gerekir. Firmamız ahşap bina restorasyonu alanında son nesil hizmetler sunar.

Ahşap binaların düzgün bir şekilde restore edilmesi için yetenekli ustalar gerekir. Vasıfsız bir kişi, eski bir binaya dokunarak veya içindeki aletleri kullanarak kazara hasar verebilir. Bu nedenle, çoğu restorasyon firması, bu görev için genel müteahhit kiralamak yerine eski ahşap yapıların restorasyonunda uzmanlaşmıştır. Her bir restorasyon projesi, bireysel ve kişiye özel bir yaklaşım gerektirir, çünkü hiçbir iki ahşap yapı doğada veya yaşta birbirine benzemez.

Eski ahşap yapılar, onları restore etme konusunda uzmanlaşmış ustalar ve kuruluşlar tarafından koruma gereksinimlerine özen ve hassasiyet gösterilmezse, sonuçları olmadan kötü muamele görebilecek hassas yaratıklardır.

Ahşap Bina Restorasyonu Süreci

Ahşap binalar, onarım ve iyileştirme projelerinde tuğla imalatına veya nakliye masraflarına gerek olmadığından genellikle tuğla binalara göre daha ucuzdur. Ahşap bir binanın onarımında kullanılan malzemelerin maliyeti, tuğla duvar koruma tedavisine kıyasla ahşap koruma tedavisinde kullanılan hammaddelerin en azından kısmen daha ucuz olması nedeniyle, genellikle bir tuğlanın onarımına kıyasla daha ekonomiktir.

Eski ahşap işlerini restore etme konusunda uzmanlaşmış çoğu kuruluş, çevreye daha fazla zarar vermemek için ahşabı korurken çevre dostu yöntemler kullanır. Bu, koruma tedavisi için ahşap malzemelerle çalışırken enerji kullanımını azaltmayı ve yeşil malzemeler yaratmayı içerir. Firmamız sizlere her alanda kaliteli bir ahşap bina restorasyonu sunuyor.

Formun Üstü

Formun Altı

 

 

Eski Yapı Hizmetlerimiz

Eski Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Restorasyon
Konservasyon
Tarihi Bina Bakım Onarım
Çelik Konstrüksiyon İşleri
Ahşap Bina Restorasyonu
Ahşap İşleri
Proje Tasarım İşleri
Araştırma Raspası
Kumlama

Yeni Yapı Hizmetlerimiz

Yeni Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Boya İşleri
İnce ve Kaba Sıva
Dış Cephe Yalıtım
Havuz Yapımı
Peyzaj
Sulama
Seramik
Mutfak Yenileme
Banyo WC Yenileme
Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri
Tadilat Onarım İşleri
Çelik İşleri
Demir İşleri
Mimarlık Hizmetleri
Proje ve Tasarım
Mimari Uygulama
Ahşap İşleri
Hemen ara