Telefon
0543 878 79 69
Beylikdüzü
İSTANBUL
E-posta
mimarfarukgungor@gmail.com

Çelik Konstrüksiyon İşleri

 

Çelik, denildiği gibi 3500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kullanım alanına göre şekillendirilen çelik, sertleştirme için karbon ve krom içerir.  Çeliği paslanmaya karşı hassas olmasına rağmen, artık tüm rafine metallerden oluşmaktadır. Demir ve çelik konstrüksiyon işleri yaşam boyu bizim için büyük önem taşır.

İnşaat Çeliği Ne İşe Yarar?

 

 Metal yapılar, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle çelik depo yapımı, çelik yapılar, çelik köprüler, şantiye depoları, çelik spor binaları, çelik tenteler, inşaat sığır mezbahaları, çatı katları, çelik asma kat ve açık otopark gibi çeşitli yapılarda tercih edilmektedir.  Firmamız tüm bu metal konstrüksiyon ve metal konstrüksiyonlarda itina ve titizlikle hizmet vermektedir.

Yapı Çeliğinin Faydaları Nelerdir?

 

Çelik konstrüksiyon işleri, son zamanlarda deprem, sel ve heyelan gibi doğal afetler nedeniyle can ve mal kayıplarının artması nedeniyle betonarme yapıya göre daha dayanıklı bir yapı malzemesidir. Aslında bildiğiniz gibi betonarme yapının mukavemetini arttırmak amacıyla çelik malzeme oranı artırılır. Yapı çeliği ve yapı çeliğinin bu avantajı bile tercihlerinizi belirlemede büyük bir avantajdır.  Çelik Konstrüksiyon statik hesapları yapıldığı sürece istenilen açıklık ve yükseklik tahmin edilerek güvenilir sonuçlar elde edilecektir.

Çelik konstrüksiyon işleri bir diğer özelliği de geri dönüştürülebilir olmasıdır. İstenirse cıvatalı çelik yapının cıvatalarından çıkarılıp başka bir yere monte edilebilir. Diğer bir avantajı ise kaynaklı çelik yapının oksijen veya taş kesici ile demonte edilebilmesi ve diğer veya yarı çelik konstrüksiyon işlerinde kullanılabilmesidir. Çelik konstrüksiyon en kötü koşullarda bile betona göre en az 2 kat daha hızlı tamamlanır.

Çelik yapıda insan gücü çeşitliliği ve miktarı, betonarme yapıya göre kesinlikle daha azdır. Çelik yapının imalatı sırasında malzemelerin çoğu fabrika ortamında işlendiğinden ve çelik yapının montajını aynı personel yaptığından, betonarme yapıların ihtiyaç duyduğu çeşitli ve niceliksel insan gücüne asla ihtiyaç yoktur.

Çelik Konstrüksiyon İmalatı ve Çelik Montajı

 

Ülkemizde son yıllarda çok sayıda kentsel yapı projesi başlatılmıştır. Mevcut betonarme binaların yıkılmasının birçok zorluğu olduğu konusunda kitle iletişim araçlarından yardım aldık. Ölümcül iş kazaları, hasarlı evler, uzun süreli yıkımlar, birçok çevresel hasar vb. Diğer birçok olumsuz olay meydana geldi. Ancak yapı çeliği ile bu sorunlar en aza indirilir. Firmamız tarafından sunulan çelik konstrüksiyon işleri ile yapılar çok daha güçlüdür.

 

İnşaat Çeliği Projesi Ne Kadar Önemli?

 

İnşaat çeliğinin olmazsa olmazı proje çeliğidir. Çünkü müşteri işi atamadan önce yapılacak işin sonuçlarını görmek ister. Yatırım yapmak iyidir, ancak sonuçları en başından görmenin mutluluğu tarif edilemez. Bu nedenle, projede hafif yapı çeliği ve ağır yapı çeliğine yatırım yapmak eşit derecede önemlidir.  Çelik konstrüksiyon işleri deprem, sel, rüzgâr gibi doğal afetler için proje çizerek yapılan işlerde malzeme kalınlığını minimize ederek hafif çelik yapıdan ağır çelik yapıya hesap yaparak maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Firmamız, çelik depolar, hafif çelik yapılar, çelik binalar, otopark açma, çelik çatı işleri ve daha birçok inşaat çeliği iş kaleminde iş verilmesi şartıyla ücretsiz proje ve keşifler yaparak bu konuda bir ilkedir. İnşaat çeliği sektörü yapamaz veya yapmak istemez.

Çelik Konstrüksiyon Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Bir işveren için çelik konstrüksiyon işleri şirketi seçerken, şirketin işi yapacak deneyime sahip olması önemlidir. Çelik Konstrüksiyon firmasını seçerken bir diğer önemli detay ise çelik üretebilecek bir alana sahip olmasıdır. Çelik binalar ve çelik yaya üst geçitleri gibi çelik konstrüksiyonların hızlı bir şekilde yapılması gerektiğinden, kendi bünyesinde imal edilmeleri gerekir.

 Çelik konstrüksiyon firmalarının belki de en önemli şartı işi yapacak çalışanların güvenlik eğitimi ve işi yapacak yeterlilik belgelerinin olmasıdır. Çünkü bu istenen eğitimler olmadan metal konstrüksiyonlarda çalışırken en ufak bir kaza, işverenin ve müşterinin hukuki sorumluluğuna girer. Müteahhitler için metal yapı işleri işlenirken, montaj sahasına varışta kullanılan malzemelerin türü ve miktarı kontrol edilmelidir. Çünkü maalesef her sektörde olduğu gibi teklifte açıkça belirtilmeyen daha iyi ve daha kötü malzemeler kullanan yapı çeliği firmaları var. Bu nedenle çelik konstrüksiyon firmaları seçilirken bu konuda çok dikkatli olunmalıdır. Bir metal inşaat firması seçerek işi sonunda teslim edebilirler. Ancak yapılan işin garantisi yoktur, bu da çelik ambalaj firmasının küçük çapta faaliyet gösterdiği ve kendine güvenmediği anlamına gelir. Firmamız tarafından yapmış olduğunuz tüm çelik konstrüksiyon işleri için garanti vermektedir.  Kaliteli ve güvenilir hizmetimiz ile sektörde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.

Çelik konstrüksiyon işleri Adımları

 

Çelik konstrüksiyon işleri avantajlarından yararlanmak için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir.

 • Proje aşamasında hazırlık çalışmaları uygun şekilde yapılmalıdır.
 • Kullanılan malzemeler şartname ve standartlara uygun olarak satın alınmalıdır.
 • Üretim her aşamada kalite kontrol filtrelerinden geçmelidir.
 • Malzemeler uygun yere taşınmalı ve hasar görmemesi için istiflenmelidir.

Montaj, iş yerindeki tüm güvenlik kurallarına uyularak ve işin gerektirdiği modern ekipmanlarla yetkin ekipler tarafından yapılmalıdır.

Ticari İhtiyaçlar ve Projelendirme

 

Firmamız Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak müşterinin ihtiyaçlarını belirler, teknik çalışmalar yapar. Yine projeler hazırlayarak müşterilerimizin onayına sunulur. Projeler bazen müşterilerimiz tarafından başlatılabilir. Binanın genel boyutları, makine ve teçhizat yerleşimi dâhil ön tasarım. 2D, 3D çizimler, işin niteliğine göre teknik çizim programı ile yapmaktayız. Müşterilerimizin onayı ile statik hesaplama başlatılır. 

Firmamız tarafından hazırlanan çelik projeleri, üç boyutlu tasarıma olanak sağlayan bir program kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Çelik projesinde, yapının işaretlenmesi ve montajı için genel planlar, yapıyı oluşturan her parçanın imalat çizimleri ve dübeller sunulmaktadır. Hazırlanan çelik projesine göre satın alma ve üretim süreci başlar.

Malzeme Satın Alma ve Kabul Kontrolü

 

Üretimde kullanılan profil, levha, bağlantı malzemeleri gibi çelik malzemeler, projede veya teklifte belirtilen gerekli standart, şartname ve standartlara göre üreticiden satın alınır. Tesisimize gelen malzemeler, metrolojik ve görsel denetimden sonra uygun şekilde depolanır.

Kolay mimari tasarım, dayanıklılık, depreme dayanıklılık ve hız avantajlarıyla yapısal çelik yapılar, geleneksel yapı teknolojilerinin yerini dünya standartlarında teknolojilerle hızla değiştirmeye devam ediyor. Değerlerimizi paylaşan yetenekli profesyoneller ile sürekli müşteri memnuniyeti için çalışırız. Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve teknolojik süreçlere dayalı beklentileri aşmak için sürekli yeni iş yapmanın yollarını arıyoruz. Çalışanlarımıza gerekli tüm eğitim ve materyalleri sağlayarak sürekli gelişme ve bu doğrultuda büyüme anlayışıyla çalışanlarına yatırım yapmaktayız.

 

Uygulamalar Alanlarımız

 

 • Endüstriyel tesisler ve binalar
 • Depolar ve üretim tesisleri
 • Çok katlı çelik yapılar
 • Spor tesisleri
 • Depolar ve mini depolar
 • Soğuk hava depoları
 • Ticaret merkezleri
 • Ticari ve çelik yapılar
 • Mimari tasarım
 • İnşaat tesisleri

Üretimin her aşamasından kalite standartlarına ve uluslararası normlara uygun üretim yapmaktayız. Çelik konstrüksiyon işleri için kullanılan CNC otomatik delme, kesme ve işleme merkezleri sayesinde hassas üretim şartlarını yerine getiriyoruz

 

 • Çelik Konstrüksiyon İşi
 • Boru Üst Geçidi
 • Boru supportları
 • Sundurma imalat ve montaj işleri
 • Endüstriyel Çelik Konstrüksiyon işleri
 • Otoyol Köprüsü
 • Yangın merdiven sistemleri
 • Çelik Kule
 • Çelik çatı ve makas sisteler

Çelik konstrüksiyon işleri sürecinde profesyonel kadromuz ve uzun yılların tecrübesi ile firmamız ihtiyaç duyduğunuz alanlarda uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunar.

 

Eski Yapı Hizmetlerimiz

Eski Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Restorasyon
Konservasyon
Tarihi Bina Bakım Onarım
Çelik Konstrüksiyon İşleri
Ahşap Bina Restorasyonu
Ahşap İşleri
Proje Tasarım İşleri
Araştırma Raspası
Kumlama

Yeni Yapı Hizmetlerimiz

Yeni Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Boya İşleri
İnce ve Kaba Sıva
Dış Cephe Yalıtım
Havuz Yapımı
Peyzaj
Sulama
Seramik
Mutfak Yenileme
Banyo WC Yenileme
Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri
Tadilat Onarım İşleri
Çelik İşleri
Demir İşleri
Mimarlık Hizmetleri
Proje ve Tasarım
Mimari Uygulama
Ahşap İşleri
Hemen ara