Telefon
0543 878 79 69
Beylikdüzü
İSTANBUL
E-posta
mimarfarukgungor@gmail.com

Dış Cephe Yalıtım İşleri

 

Dış Cephe Yalıtım İşleri, en basit tabiriyle ısı kaybını en aza indirmek için binaların dış cephelerinin kaplanması işlemidir. Günümüzde enerji kaynaklarının hızla tükenmesi, enerji kaynaklarının kontrollü tüketiminin önemini artırmıştır. Enerji tüketiminin ağırlıklı olarak binalarda ve sanayi sitelerinde görülmesi nedeniyle kapsama alanı temel bir ihtiyaç haline gelmiştir.

 Dış Cephe Yalıtım İşleri, enerji tüketimini azaltarak, kış aylarında ısıtma maliyetlerinin, yaz aylarında ise soğutma maliyetlerinin düşmesine katkıda bulunurken, bina içinde nemi önleyerek sağlıklı ve konforlu bir ortam yaratır. Firmamız bu alanda en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Terleme nedeniyle iç yüzeylerde küf, siyah iz, macun veya boya kabarmasını önlenir

Dış Cephe Yalıtımın Faydaları

 

Firmamız tarafından yapılan yalıtım ile binadan dışarıya ısı kaybını azaltır ve enerji tasarrufu sağlanır. Bu sayede kışın ısıtma, yazın ise iklimlendirme maliyetlerinin düşürülmesine katkı sağlar. Kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıtların tüketimi azaltılarak havaya CO2 salınımı azaltılır ve hava kirliliği önlenir. Binaları depremlerden koruyun. Dış ve iç duvarlar arasındaki sıcaklık farkını en aza indirir, duvar kesitinde olası su buharı yoğuşmasını önler ve betondaki donatının korozyonunu önler. Bu sayede binalar depremlerden korunmaktadır. Bina içindeki nemi bloke ederek ferah ve konforlu bir yaşam alanı yaratır.

Firmamızdan alacağınız Dış Cephe Yalıtım İşleri ile binanın ömrünü uzatın. Cepheleri kötü hava koşullarından ve güneş ışınlarından koruyarak binaların ömrünü uzatır. Binaların değerini arttırır. “Binaların Enerji Performans Yönetmeliği” kapsamında A’dan G’ye kadar sınıflandırılan binalar, enerji seviyeleri arttıkça değer kazanacaktır. Satın alma ve kiralamalarda ekonomik getiri sağlar. Bina bakım ve onarım maliyetlerini düşürür. Olumsuz hava ve mevsim şartlarından dolayı zamanla bina cephesinde çatlaklar, kırılma, kabarma, soyulma, soyulma, renk solması, olumsuz etkileri önleyerek bakım ve onarım maliyetlerini düşürür. Firmamız tarafından yapılan yalıtımlar ile binaların dış cephelerini süslüyor. Binalar için yalıtım etkisinin yanı sıra dış cephenin güzel ve modern olmasına da yardımcı olur.

Dış Cephe Yalıtım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Herkes rahat bir hayat sürebilir; bu, 20-22°C sıcaklık ve bağıl nem değerine sahip bir ortamda mümkündür. Termal konforu sağlamak için ortam sıcaklığı ile duvarın iç yüzey sıcaklığı arasındaki sıcaklık farkı azaltılmalıdır. Bu fark ne kadar yüksek olursa konfor o kadar düşük olur. Rahat bir mekân için bu fark maksimum 2-3°C’dir. İç yüzeylerin sıcaklığının düşük olması durumunda ısının ortamın soğuk yüzeylerine doğru hareketi istenmeyen hava akımları üretecektir. Bu taslaklar aynı zamanda konforu da azaltacaktır. İç yüzey sıcaklığı ile ortam sıcaklığı arasındaki farkı azaltmak için izolasyon yapılması gerekmektedir. Yalıtım ile mekânın herhangi bir noktasında homojen bir sıcaklık sağlanır ve elektrik faturalarının önüne geçilir. Bu hem rahat hem de sağlıklı bir ortam sağlar. İç ortamda oluşan su buharının, metal bir yapı elemanının gözeneklerinden geçişi sırasında doygunlukta veya daha düşük sıcaklıkta bir yüzeyle temas etmesiyle sıvı hale geçmesidir. Firmamıza yaptıracağınız bina yalıtımları sağlam işçilik ile uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Yapı elemanlarında meydana gelen yoğuşma neme dönüşebilir. Bu durum bina iskeletinde demirin korozyona uğramasına neden olarak binanın taşıyıcı sisteminde çok ciddi risklere yol açabilmektedir. İç mekân nemi, mikrobiyal büyüme nedeniyle zamanla küf oluşturabilir. Bu tür küfler solunum yollarından vücudumuza girerek tehlikeli hastalıklara neden olabilir. Uzman ekibimiz ve kaliteli hizmetimiz ile Dış Cephe Yalıtım İşleri alanında uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.

Dış Cephe Kaplama İşlem Adımları

 

Dış Cephe Yalıtım İşleri ile binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltıyoruz. Cephelere yeni ve modern bir görünüm kazandırıyoruz. Üretici seçimi, ambalajlama sürecinde önemli bir rol oynar. Bunun en önemli göstergelerinden biri üreticinin sunduğu ürün, çeşitlilik ve hizmetin kalitesidir. Kaliteli hizmetimizin yanında uygun fiyatlarımız ile müşteri memnuniyeti oluşturuyoruz.

Apartman Yönetim Kararları

 

Binanız tamamlanmadan önce bir karar vermeli ve karar defterine koymalısınız. Müşterek mülkiyet yasasına göre, dairenin veya arsa alanının yönetimine apartman çoğunluğu tarafından teminatı gerçekleştirme yetkisi verilir. Bu noktada firmamız apartman toplantılarınıza katılabilir ve gerektiğinde bilgilendirme sunumları yapabilir. Yalıtım yaptırmaya karar verdikten sonra yapılacak ilk şey ön keşiftir. Firmamızdan kalifiyeli profesyonellerimiz mülkünüze gelerek, incelemelerini ve ihtiyaçlarınıza en uygun malzemeyi seçmenize yardımcı olmaktadır.

Malzeme Seçimi

 

Mantolama olarak kullanılacak malzemeye karar vermek, malzeme çeşitliliği ve mantolamanın teknik bir konu olması nedeniyle karmaşık bir süreçtir. Bu aşamada kafanız karışmaması için dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız ve kendinize en uygun çözümü seçmeniz gerekmektedir. Bu süreçte firmamız uzmanlarından apartman sakinlerine ücretsiz bilgi sunmasını isteyebilirsiniz.

Malzeme seçiminde ürünün içerik, kalite sertifikaları, üretici garanti süresi, üretici garanti süresi, ürün sorumluluk sigortası, ürünler vb. konularda yasalara uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, güvenli bir seçim yapmak için hem üreticiden hem de benimseyen kişiden referans alınmalıdır. Firmamız Dış Cephe Yalıtım İşleri sürecinde kullanılan ürünler, Avrupa Teknik Onay Kurumu (EOTA) tarafından yayınlanan ETAG 004’e uygun olarak test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Son Kat Boya Rengine Karar Verme

 

Dış Cephe Yalıtım İşleri binanız için sadece yalıtım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cephenizin şık ve modern görünmesini sağlar. Bu nedenle cephe için seçilen renk ve bu renklerin birbiriyle uyumu çok önemlidir. Bu noktada profesyonel bir görünüm karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Son katın rengine karar verdikten sonra firmamız işin sonunda dairenizin üç boyutlu görüntüsünü yaparak size gösterecektir.

Teknik Şartname Oluşturma

 

 Şartname, Dış Cephe Yalıtım İşleri sürecinde kullanılan malzemeleri ve uygulamada dikkat edilecek hususları kapsar. Sarma işleminde kullanılacak malzeme ve renklere karar verildikten sonra bir şartname oluşturulması gerekir. Bu nedenle, enkapsülasyon sürecinin tüm süreç boyunca spesifikasyonlara göre devam edeceği belgelenmiştir. Hazırlanan şartname sayfası sözleşmeye eklenir.

Uygulama Ekibine Karar Verilmesi 

 

Uzun süreli kaplama performansı için malzeme seçimi kadar yağlayıcı seçimi de önemlidir. Kurumsal firmalar tercih sebebidir. Uygulama firmasının referans boya projelerini öğrenmesi ve uygulamayı yapacak grubun ustalarının mesleki yeterlilik belgesine sahip olmasını sağlaması esastır. Yeterlilik belgesi, ilgili basın bülteni ile birlikte 25 Mayıs 2015 tarihinde zorunlu hale geldi. Firmamız bu alanda en güvenilir firmalar içerisinde yer almaktadır.

 

Uygun Ödeme Koşullarının Belirlenmesi

 

Mantolama işlemi binanıza yapılan bir yatırımdır, bir masraf değildir. Bu yatırım sermayesi Devlet ve bankalar tarafından desteklenmektedir. Montaj firması ile Dış Cephe Yalıtım İşleri başlamadan önce ödeme koşulları üzerinde anlaşmaya varılmalı ve sözleşmeye eklenmelidir. Firmamız ile fiyat konusunda bilgi edinebilirsiniz. Firmamızın sunduğu avantajlı ve indirimli fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Uygun ve kampanyalı fiyatlar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz

Uygulama Süreci

 

Firmamız ve apartman yönetim kurulu sözleşmeyi imzaladıktan sonra, gerektiği şekilde kullanılan malzeme ve ekipmanlar belirtilen tarihte şantiyeye gönderilecektir. Firmamız İşe başlarken hijyen ile ilgili tüm önlemleri alır. Dış Cephe Yalıtım İşleri uygulanırken, çalışmanın hazırlanan spesifikasyonlara uygun olarak yapıldığını düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi

 

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu Enerji” ve “Bina Yönetmeliğinde Enerji Verimliliği Yönetmeliği” gereğince her daire için Enerji Kimlik Belgesi istenmektedir. Enerji tanımlama sertifikası, firmamız tarafından herhangi bir sınırlama olmadan ücretsiz olarak verilmektedir.

Eski Yapı Hizmetlerimiz

Eski Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Restorasyon
Konservasyon
Tarihi Bina Bakım Onarım
Çelik Konstrüksiyon İşleri
Ahşap Bina Restorasyonu
Ahşap İşleri
Proje Tasarım İşleri
Araştırma Raspası
Kumlama

Yeni Yapı Hizmetlerimiz

Yeni Yapı Hizmetlerimizin Listesi

Boya İşleri
İnce ve Kaba Sıva
Dış Cephe Yalıtım
Havuz Yapımı
Peyzaj
Sulama
Seramik
Mutfak Yenileme
Banyo WC Yenileme
Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri
Tadilat Onarım İşleri
Çelik İşleri
Demir İşleri
Mimarlık Hizmetleri
Proje ve Tasarım
Mimari Uygulama
Ahşap İşleri
Hemen ara